Міжнародний захист в Україні
В Україні існує два правові статуси, що передбачають надання міжнародного захисту: статус біженця та статус особи, яка потребує додаткового захисту.
Хто такий шукач захисту?
Шукач захисту - це особа, яка висловила побажання подати заяву про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, до відповідних державних органів України.
Хто є біженцем?
Згідно з вимогами міжнародного права, українське законодавство визначає біженцем особу, яка
- не є громадянином України та,
- внаслідок цілком обґрунтованих побоювань стати жертвою переслідувань за ознаками раси, віросповідання, національності, громадянства (підданства), належності до певної соціальної групи або політичних переконань перебуває за межами країни своєї громадянської належності та,
- не може або не бажає користуватися захистом цієї країни внаслідок таких побоювань.
Хто має право на отримання статусу особи, яка потребує додаткового захисту?
Згідно із законодавством України особа, яка потребує додаткового захисту, це - особа, яка не є біженцем, але потребує захисту через загрозу для життя, безпеки та свободи в країні його/її походження через страх перед смертною карою, тортурами, нелюдським або таким, що принижує гідність, поводженням чи покаранням, або загальним насильством в ситуації міжнародного або внутрішнього воєнного конфлікту, або систематичним порушенням прав людини.
Увага! Якщо причини Вашого виїзду з країни громадянської належності або неможливості повернення до країни походження не відповідають вищевказаним визначенням, тоді у Вас немає достатніх підстав бути визнаним біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні.
